برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : دوشنبه ۰۰/۸/۳

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» همه چیز درباره ی فرش های طرح 700 شانه کاشان

فرش طرح 700 شانه کاشان

اگر شما جز آن دسته کسانی باشید که اصلا در مورد فرش اطلاعاتی ندارید ، نیاز دارید بدانید شاخصه هایی که یک فرش ماشینی را با آن می شناسند چیست؟ و اگر در مورد فرش بدانید که ممکن است نیازی به تعاریف و مطالب این مقاله نداشته باشید . اما در این جا در مورد فاکتورهایی که یک فرش با آن تعریف می شود و شناخته می گردد صحبت می شود .
انواع فرش ماشینی موجود در بازار به طور رایج : فرش ماشینی 1200 شانه ، فرش ماشینی 1000 شانه و فرش ماشینی 700 شانه می باشد . اما هستند فرش هایی که به فرشهای ماشینی طرح 700 شانه موسوم اند . حال این سوال پیش می آید که طرح 700 شانه با فرش ماشینی 700 شانه چه تفاوتی دارد ؟
فرش ماشینی 700 چیست و فرش ماشینی طرح 700 شانه از چه لحاظ با این نوع فرش ماشینی تفاوت دارد .
مفهوم شانه و تراکم چیست ؟
یکی از مشخصه های اصلی که فرش با آن بافته یا شناخته می شود ، مفهوم شانه و تراکم است . شانه به تعداد گره های بافته شده در یک متر راستای عرضی فرش می گویند و تراکم به تعداد گره های بافته شده در یک متر راستای طولی فرش می گویند .
پس اگر به فروشگاهی مراجعه کردید و به شما گفتند این فرش ، فرش ماشینی 700 شانه است بدانید که در هر یک متر از راستای عرضی این فرش 700 گره بافته شده است و در یک متر راستای طول آن فرش میزان تراکم آن مثلا 2550 گره موجود می باشد .
پس متوجه شدید که فرش های با شانه و تراکم های متفاوت از چه لحاظ با هم متفاوت اند . تفاوت آنها به دلیل تفاوت در گره های بافته شده در دل فرش است . فرش های ماشینی 1200 شانه با تراکم های بالا دارای گره های بسیاری در دل فرش است . که این باعث متراکم تر شدن فرش و مستحکم تر شدن فرش می شود . زیرا برای اینکه این مقدار گره در یک متر بافته شود مجبورند از نخ های محکم اما فوق العاده ظریف به کار ببرند تا این تعداد گره بتواند در یک متر از فرش به کار رود . پس فرش های 1200 شانه ریز بافت تر و واضح تر از سایر فرش ها خواهد شد .
فرش های 700 شانه کمی ضخامت بیشتری نسبت به فرشهای با شانه و تراکم بالاتر دارد و خاب فرش بیشتر خواهد بود .
بیشتر از این در این مقاله در مورد مبحث شانه و تراکم صحبت نمی کنیم و به بحث فرش های طرح 700 شانه کاشان و تفاوت آنها با فرش ماشینی 700 شانه می پردازیم .
فرش ماشینی طرح 700 شانه چیست ؟
برخلاف آنچه ممکن است در مورد این نوع فرش ماشینی به ذهن برسد ، این دسته از فرش های ماشینی گونه ای از فرش های 700 شانه نیستند و در دسته ی فرش های 700 شانه قرار نمی گیرند. فرش های طرح 700 شانه در واقع فرشهای 500 شانه ای هستند که در دسته ی این نوع از فرش ها قرار می گیرد .
فرش های طرح 700 شانه در واقع فرش 500 شانه ای است که تراکم عرضی آن یا همان شانه آن ثابت مانده و تراکم طولی آن افزایش یافته است .
در فرش 500 شانه معمولا تراکم بافت 1000 به کار می رود در صورتی که برای تبدیل آن به فرش طرح 700 شانه تراکم آن را از 1200 تا 2400 تغییر می دهند و با دستگاه فرش 500 شانه سعی دارند فرشی شبیه فرش 700 شانه تولید کنند .
اما هرگز این نوع فرش کیفیتی نظیر فرش 700 شانه نخواهد داشت و این نوع فرش نسبت به فرش 500 شانه ( فرش ماشینی طرح هفتصد شانه ) در سطحی بالاتر و از فرش های 700 شانه از نظر کیفی در درجه ای پایین تر قرار خواهد گرفت .
تفاوت دیگری که این دو نوع فرش باهم دارند این است که فرشهای 700 شانه با دستگاه های پیشرفته تر بافته شده و نقشه های تمیز تر و دقیق تری در بافت فرش 700 شانه به کار می رود  و هم چنین تعداد رنگ های استفاده شده در فرشهای 700 شانه نسبت به فرشهای 500 شانه ( طرح 700 شانه ) از 5 رنگ به 8 رنگ ارتقا می یابد و این خود سبب زیباتر به نظر رسیدن فرشهای ماشینی می گردد .
تفاوت های ظاهری فرش 700شانه با فرش ماشینی طرح 700 شانه
همانطور که گفته شد فرش های 700 شانه به دلیل اینکه گره های بیشتری در هر یک متر خود دارند ریز بافت تر به نظر می رسند و از پشت فرش نیز دارای گره های متراکم تری می باشند .
نخ خاب در فرش طرح 700 شانه بلندتر از فرشهای 700 شانه ی واقعی است .
اما شباهت هایی هم باهم دارند که ازجمله :
اگر هر دو از نخ اکریلیک بافته شده باشند نرمی و لطافت یکسانی دارند و از نظر نقشه هر دو می توانند یکسان بافته شده و به نظر برسند . اما دستگاه های 700 شانه می توانند فرش ماشینی را تا 10 رنگ نیز بافته و فرش 10 رنگ تولید کنند .
قیمت فرش ماشینی طرح 700 شانه کاشان
قیمت در فرش ماشینی به عوامل زیادی بستگی دارد و تحت عوامل متعددی تعیین می گردد . از جمله این عوامل :
شانه و تراکم، نوع بافت، کیفیت الیافی که فرش را با آن می بافند .
اما مهم ترین عاملی که در انتخاب فرش باید به آن دقت گردد جنس فرش است. شما فرشی می خواهید که اگر چه با هر شانه و تراکمی که بافته شده است،بتواند سالیان سال برای شما کار کند و از نظر کیفی افت نکند .
بعضی از شرکت ها هستند که فرش های 700 شانه شان را با بی کیفیت ترین الیاف می بافند در صورتی که برخی برندها فرش های ماشینی طرح 700 شانه خودشان را با بهترین الیاف تولید می کنند .
پس خرید فرش طرح 700 شانه با جنس عالی و درجه یک و بافت خوب و قیمت پایین تر از خرید فرش 700 شانه با جنس نامرغوب و قیمت بالاتر بسیار با صرفه تر است .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  استخدام در فرش کاشان
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  شماره حسابهای فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه