برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : دوشنبه ۹۹/۱۲/۱۸

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» روش های مراقبت از فرش طرح 700 شانه

روش های مراقبت از فرش ماشینی

قالی های ماشینی در انواع مختلفی تولید می شوند و عموم مردم تفاوت بین هر یک از ان را نمی دانند. همیشه برای نگهداری از فرش ماشینی باید جوانب زیادی را در نظر گرفت تا نهایت استفاده را از فرش برد.

قالی های هفتصد شانه واقعی از پرفروش ترین قالی های بازار فرش هستند زیرا این محصولات با الیاف درجه یک از طول عمر بالایی برخوردار هستند و در ضمن قیمت و کیفیت مناسبی دارند. فرش ماشینی طرح 700 شانه بر خلاف اسمش در دسته فرش های فرش های هفتصد شانه کاشان قرار نمی گیرد و دلیل این نامگذاری طرح های قالی هفتصد شانه است. ارتفاع نخ خاب در قالی ارزان طرح 700 شانه بلندتر از فرش دستبافتگونه 700 شانه است و این مقدار در حدود 12.5 میلیمتر می باشد.
فرش طرح هفتصد شانه کاشان در دسته فرش پانصد شانه قرار دارد و با تراکم طولی 1000 تا 1500 بافته می شود. تعداد رنگ زمینه این قالی ماشینی از هفت تا هشت رنگ تلفیقی می باشد و دستگاه آن از فرش 500 شانه به روز تر و مدرن تر است. قیمت کم این محصولات و طرح های زیبایی آن باعث شده خریداران زیادی تمایل به خرید این قالی ها داشته باشند.
همان طور که می دانید شانه و تراکم از فاکتورهای مهم در فرش ماشینی محسوب می شوند. فرش های طرح هفتصد شانه در واقع پانصد گره در عرض دارند و با تراکم طولی در حدود هزار گره در یک متر طول بافته می شوند. نبود شانه و تراکم بالا از دلایل بافت طرح های درشت و ساده در قالی طرح 700 شانه شده است.

تشخیص این دسته از قالی ماشینی کاشان با فرش هفتصد شانه واقعی کار آسانی نیست و تنها یک متخصص و یا کارشناس می تواند به تفاوت این دو دسته پی ببرد. خریداران عادی به هیچ وجه نمی توانند به تفاوت قالی طرح 700 شانه را با فرش 700 شانه واقعی پی ببرند. مدل های معروف قالی طرح هفتصد شانه شامل: فرش طرح هفتصد شانه حوض نقره، فرش طرح هفتصد شانه ارکیده، قالی طرح 700 شانه چیچک و ... است.

در قالی های ماشینی طرح 700 کاشان از بهترین الیاف اکریلیک هیت ست شده استفاده می گردد و فرش دوام و کیفیت بالایی دارد. هیت ست کردن فرش طرح هفتصد شانه اکریلیک سبب شده تامقاومت فرش در برابر شست و شو، حرارت و نور خورشید، فشار و سایش بالا ببرد و در خشندگی و زیبایی فرش را افزایش دهد.

از این قالی های ماشینی ارزان با کیفیت برای مکان های اداری، سالن های تئاتر و کنفرانس و سینما استفاده می شود. این محصولات عموما برای جاهای پر رفت و آمد خانه های شلوغ نیز کاربرد دارند و دارای کمترین نقش و نگاره می باشند.
فرش های طرح 700 شانه کاشان برای فرش هال، فرش نرم اتاق خواب، فرش با دوام آشپزخانه، فرش زیبای اتاق کودک و قالی چرک تاب جلو درب های ورودی و راهرو ها به کار می رود. قیمت ارزان فرش طرح هفتصد شانه ماشینی باعث شده تا کسانی که توان مالی بالایی ندارند و به دنبال فرش با دوام و زیبا هستند این فرش ها را تهیه نمایند.

روش مراقبت فرش طرح 700 شانه
هر چند این قالی های ماشینی بسیار با دوام و مستحکم هستند ولی روش های مراقبت از فرش طرح هفتصد شانه تاثیر بسزایی در طول عمر آن ها دارد. روش های زیادی برای مراقبت از این محصولات وجود دارد که ما در این مقاله به برخی از آن ها اشاره می کنیم.
جاروز زن بهترین وسیه برای خاک روبی و جمع کردن آلودگی از سطح فرش طرح هفتصد شانه می باشد. همیشه برای جارو کردن فرش طرح 700 شانه باید گاهی مسیر ان را عوض کرد تا فرش طرح هفتصد حالت خود را از دست ندهد و پرزدهی ایجاد نکند . جارو کردن فرش طرح هفتصد شانه باید به صورت منظم و دقیق انجام شود و بیشتر باید در مکان های پر رفت و آمد فرش باشد. جارو زدن مداوم فرش طرح هفتصد شانه باعث می شود که ذرات آلوده از فرش خارج شوند و بافت فرش صدمه نبیند.

با توجه به آن که فرش های ماشینی طرح 700 شانه در مکان های پرتردد قرار می گیرند باید در نگهداری و شست شوی آن ها دقت فراوانی داشت. در صورتی که لکه ای بر سطح فرش ماند به سرعت آن را از سطح فرش پاک کنید و با محلولی از اب ولرم و شامپو فرش جای لکه را از بین ببرید.
برای بردن لکه از فرش ماشینی طرح هفتصد شانه می توانید از محلول رقیق شده سفید کننده و آب سرد استفاده کنید و با اسفنج آب اضافه فرش را بکشید. در هنگام شستن فرش طرح 700 شانه نباید از شوینده های قوی استفاده کنید زیرا اکثر این شوینده ها خاصیت اسیدی دارند و به شدت به فرش اسیب می رسانند. بهترین شوینده ای که برای شست و شوی قالی طرح هفتصد کاشان  توصیه می شود پاک کننده ای صابونی است که دارای خاصیتی نسبتا خنثی باشد.

شست و شوی فرش ماشینی طرح 700 شانه در جهات مختلف کار اشتباهی می باشد. در صورتی که فرش طرح هفتصد شانه کاشان را در خانه می شوید باید قالی را با خاب مرتب در مکان صاف پهن کنید تا خشک شود.
یکی از اشتباهات رایج پس از اتمام شست و شوی فرش طرح 700 این است که اب را با وسیال گوناگون چون پارو از فرش خارج می کنند. این کار می تواند سبب پوسیدگی ریشه های فرش طرح 700 می شود.

برای جلوگیری از این کار تنها کافی است با سر و ته کردن فرش به ماندگاری آن کمک کنید. هرگز فرش طرح 700 شانه ای که کاملاً خشک نشده را در خانه پهن نکنید زیرا زیر آن نمناک است و محیط مناسبی برای رشد انواع قارچ و کپک ها خواهد شد که به مرور زمان علاوه بر بو گرفتن موجب پوسیدگی فرش می شود.

برای نگهداری از ریشه های فرش طرح هفتصد شانه هرگز نباید به آن ها چسب زد زیرا این چسب ها مواد شیمیایی دارند و می توانند الیاف ریشه قالی دررجه یک طرح 700 شانه را از بین ببرند.
برای نگهداری از ریشه های فرش طرح می توانید ان ها را به صورت دسته دسته گره بزنید تا هم فرش زیبا تر شود و هم شکافی در فرش ایجاد نگردد. در ضمن می توانید با دوختن یک پارچه به الیاف ریشه قالی طرحح 700 شانه از ورود گرد و غبار به ریشه جلوگیری نمایید و ظاهر فرش را حفظ کنید.

به کار رفتن قالی طرح هفتصد شانه در مکان های ادرای و ... باعث شده تا افرادی زیادی با کفش از روی فرش طررح 700 شانه عبور کنند و به همین خاطر سطح فرش کثیف و تیره شود. بری از بین بردن این نوع کثیفی از سطح فرش طرح 700 شانه می توانید حوله ای خیس که با مخلوطی از آب و سرکه سفید اغشته شده است، روی فرش کشیده تا ذرات غبار و خاک را از روی فرش دفع شود. البته این فرش ها را باید سالی یکبار در حدود 180 درجه گردانید تا دچار کوبیدگی و تغییر حالت نشوند.

از تا کردن قالی های طرح هفتصد شانه خودداری کنید چون این کار به بافت فرش ضرر می رساند و بافت فرش را دچار شکستگی می کند. برای جمع کردن این قالی های ماشینی باید ان ها را لول کرد زیرا لول کردن هیچ گاه به تار و پود و الیاف فرش طرح 700 شانه آسیب نمیرساند. در هنگام لول کردن قالی ماشینی طرح هفتصد حتما فرش را محکم لول کنید و سپس آنرا در نایلون مربوط به خود که فرش را درون آن دریافت کردید بگذارید.

در صورتی که فرش طرح 700 شانه دچار کوبیدگی و یا چروک شد می توانید مقداری آب روی محل اسپری کنید و سپپ جسمی سنگین بر روی محل قرار داده و پس از چند ساعت بر دارید. با این کار دیگر اثری از چین و چروک در فرش طرح 700 شانه باقی نخواهد ماند و به حالت اولیه باز خواهد گشت. 

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه